نامه ی استعفای رؤسای مجلس و دولت در پوزش از رهبر و ملت!!

نامه ی استعفای رؤسای مجلس و دولت در پوزش از رهبر و ملت!!

چه اتفاقی افتاد:

مرتضوی، دادستان تهران در ایام فتنه 1388-که از مسئولیت خود تعلیق شده بود، به ریاست سازمان تامین اجتماعی - از توابع وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی - منصوب شد. از همان روز مخالفت ها با دلایل  درست و نادرست شروع شد.

دولت در اولین مرحله تلاش کرد با تغییر اساسنامه ی سازمان تامین اجتماعی - دور زدن قانون - این سازمان را بعنوان یک نهاد عمومی غیردولتی جا بزند تا از زیر تیغ نظارت مجلس و ... خارج شود. اما اعتراضات ادامه یافت و لاریجانی در جایگاه ریاست مجلس، تصویب نامه دولت را ابطال کرد.

دولت در فراری دیگر، دندان لق را از ریشه کند و سازمان را از زیرمجموعگی وزارت کار خارج و تحت سیطره ی معاون اول رییس جمهور درآورد تا قابلیت استیضاح نداشته باشد.

اما مجلس و دیوان محاسبات، از آنجا که مهم ترین مسئله داخلی و خارجی کشور، مرتضوی بود و هست، احساس تکلیف کردند تا با هر قیمتی هست این عامل تمام مشکلات داخلی و خارجی در 33 ساله اخیر را زمین بزنند و بهار ارزانی و رفاه و آرامش را در آستانه دهه مبارکه فجر به مردم زجر کشیده و صبور ایران اسلامی هدیه بدهند!!!

تا اینکه دیروز در صحن علنی بی نظیرترین جلسه استیضاح از صبح تا غروب طول کشید.

ابتدا وزیر کار و سپس رییس جمهور، به دفاع تمام قد از تمام مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی پرداخنتد و در نهایت رییس جمهور با مدل منحصر بفرد خود، به افشاگری علیه یکی از برادران رییس مجلس پرداخت و 25 دقیقه از نوار جلسه 24 -25 ساعته ی فاضل لاریجانی با مرتضوی را پخش کرد که اثبات کند برادر رییس مجلس از مرتضوی رانت خواری کرده است!!! 

 

 

خلاصه چنان گرد و خاکی بلند کرد که بیا و ببین! بعضی ها از خود بیخود شدند و داد و فریاد راه انداختند ...

 

 

 

حالا نوبت لاریجانی بود تا با مدد آیین نامه داخلی مجلس، دو برابر زمان صحبتهای احمدی نژاد، به دفاع از خود در برابر آنچه اتهام و تهمت می دانست بپردازد و با زیرکی بگوید: البته من نمی خواهم تنش درست کنم والا می گفتم که برادر شما - حاج داود احمدی نژاد - پیش من آمده و چه چیزهایی درباره انحرافات اعتقادی و سیاسی و اقتصادی یاران شما بیان کرده!! البته من نمی خواهم .....

 

در این لحظه احمدی نژاد از لاریجانی خواست تا به او هم فرصت دفاع و جواب بدهد که لاریجانی با اقتدار تمام - جلوی چشم دوست و دشمن - کفت: شما حق نداری صحبت کنی!!!

 

 

در این لحظه احمدی نژاد همانطور که قابل پیش بینی بود، جلسه را در حالی که یه چیزهایی خطاب به لاریجانی می گفت به همراه هیأت همراهش ترک کرد....

 

 

اما این ماجرا بعد از رفتن رییس جمهور، ادامه پیدا کرد و داغ تر شد و چشم های نگرانی همچنان شاهد تیکه تیکه شدن ارزشهای انقلاب اسلامی و امیدهای ملت مظلوم در اثنای دهه فجر در خانه ملت توسط دولت و مجلسِ مدعی ولایتمداری و نوکری مردم شدند.

 

 

البته آخرش معلوم نشد که مرتضوی آن جور که موافقان استیضاح ادعا کردند عنصری خطرناک و منحرف است یا آن طور که مخالفان استیضاح - از جمله حسینیان رییس مرکز اسناد  انقلاب اسلامی - ادعا کرد قربانی ولایتمداری و حمایت از بسیجیان مظلوم در فتنه 88!!

البته در عوضِ ملت و رحمت و دلسوزان که تا صبح غصه خوردند و گریستند، عده ای هم دلشاد شدند و نگذاشتند به صبح برسد و خبر و تحلیل این دستاورد بزرگ اصولگرایان را روی خروجی سایت ها و خبرگزاری های شیطانی خود گذاشتند:

از مهاجرانی شیر خر خورده و یاران اسرائیلی اش در جَرس

 

تا سایر همپالگی های فراری خاتمی و بازرگان و رجوی و ... در صدای آمریکا،

  

 

البته برای بعضی نمایندگان هم بد نشد، چون در آخر برای روز مبادا با کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آینده عکسی استثنایی گرفتند

 

 

راستی ببخشید آقایان دولت و مجلس، به نظرتان در این چند روز گذشته از دهه مبارکه فجر کدامیک از این دو خبر مردم را شاد کرد و کدام یک دشمن را: لطفا فقط یک گزینه را انتخاب کنید:

1. پرتاب اولین موجود زنده به فضا       2. دعوا و آبروریزی علنی رؤسای دولت و مجلس

3. هر دو خبر به جای خود                 4. هیچکدام

 

اما.......... از همه ی این ماجراها جالب تر این است که آقای احمدی نژاد و لاریجانی به محض اتمام جلسه در راه حرکت به سمت خانه هایشان، از آنجا که ساختمان بهارستان در همسایگی خانه و دفتر و مَدرَس مردی است که اخلاق و تربیت انسان های اخلاق مدار را بر مسئولیت های چرب و نرم ترجیح داد و عمری طولانی را به تربیت نفوس مستعده اختصاص داد -یعنی همان استاد اخلاقی که هر دوی این دو بزرگوار پُز شاگردی و ارادتش را دادند- آیت الله آقا مجتبی تهرانی ، با تمثال مبارک ایشان مواجه و ناگهان متنبّه شدند و حال توبه و انابه و ندامت بر آنان مستولی شد. به محض رسیدن به خانه احمدی نژاد به لاریجانی زنگ می زند و می گوید: "برادر علی ! من امروز خطای خیلی  بزرگی مرتکب شدم و روح امام و شهدا و خاطر ملت و رهبری عزیز را آزردم، از مجلس که بیرون آمدم تصویر استاد حاج آقا تهرانی را دیدم  که گویا مرا توبیخ  وسرزنش می کرد زنگ زدم هم حلالیت بطلبم و هم قصد دارم همین الآن نامه ای شرمسارانه به رهبر معظم انقلاب بنویسم و به دلیل بی کفایتی خود، از سمتم استعفا بدهم، مگر اینکه معظمٌ له و ملت شریمان مرا ببخشند ..." ناگهان صدای گریه ی علی لاریجانی بلند می شود و در همان حال می گوید: " محمود جان! خدا شاهده که همین صحنه بیرون از مجلس برای من هم پیش آمد و من اتفاقا همین نامه ای که تو گفتی برای آقا نوشته ام ( آخه می دانی که من در نامه فدایت شوم نوشتن برای آقا از تو که سهله از اخوی هم پیشگام ترم). آقای احمدی نژاد می گوید: " می شود متن نامه ات را بخوانی تا اگر من هم پسندیدم با امضای مشترک تقدیم کنیم شاید خود این حرکت، نشانه ای از ندامت و بازگشت به روحیه برادری باشد. آقای لاریجانی قبول می کند و متن نامه را می خواند:

بسم الله الرحمن الرحیم

" ولو أنّهم إذ ظلموا انفُسَهُم جآؤوک فاستَغفَروا اللهَ و استَغفَر لهم الرّسولُ لَوَجدوا اللهَ تواباً رحیماً" (نسآء/64) یعنی اگر مومنین هنگامی که به خود ظلم می کنند نزد تو - پیامبر - بیایند و استغفار کنند و رسول الله هم برایشان طلب مغفرت کند، قطعا خدا را توبه پذیر و مهربان خواهند یافت.

محضر نورانی ولیّ امر مسلمین جهان و نایب بر حقّ  امام زمان ارواحنا فداه؛

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدّظلّه العالی

با سلام و تحیّت و تبریک فرارسیدن ایام مبارکه دهه فجر

با روانی پریشان و روحی سرشار از شرم و آزرم در پیشگاه ملت مظلوم و صبور ایران اسلامی و رهبری معظّم، روز گذشته در جریان استیضاح وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی متاسفانه شیطان و هوای نفس بر ما مستولی شد و برای ساعاتی مصالح نظام مقدس اسلامی را قربانی تسویه حساب های شخصی نمودیم. در ایامی که دشمنان نهایت فشارهای سیاسی و اقتصادی و روانی را بر ملت عزیز وارد اورده اند تا مقاومت 33 ساله انان را در هم بشکنند، در روزگاری باید تمام همّ و غمّ مسئولان نظام و علی الخصوص سران قوا، خدمتگزاری بی شائبه و امیدآفرینی باشد، در روزها و شبهایی که مردم ما از پیر و جوان خاطرات پرشکوه مبارزه با رژیم ستمشاهی و پیروزی بر ایادی استکبار را مرور می نمایند، متاسفانه اینجانبان محمود احمدی نژاد و علی لاریجانی، چشم بر همه حقایق و مصالح بسته و بی توجه به نصایح حکیمانه جنابعالی مبنی بر لزوم حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف، صحنه هایی را در مجلس بوجود آوردیم که جز دل یاران و دلسوزان اسلام و انقلاب را به درد نیآورد و تنها و تنها اسباب سرور و شادمانی دشمنان قسم خورده ی داخلی و خارجی را فراهم نمود.

لهذا با پوزش عمیق از پیشگاه آن رهبر فرزانه و ملت شهید پرور ایران، خود را به دلیل بی بصیرتی و موقعیت ناشناسی در حد خائن به ملّت دانسته و بدینوسیله استعفای خود را تقدیم می داریم. از این لحظه خود را غاصب این مقام دانسته و حتی همین نامه را هم با امکانات شخصی تنظیم و تقدیم می کنیم نه با بیت المال مسلمین.

امید که با عفو جنابعالی بخشی از عذاب اخروی این دو فرزند غافل، تقلیل یابد و در همین جا عرض می کنیم که این استعفا به هیچ وجه سیاسی و نشانه شانه خالی کردن از خدمت  نیست بلکه همانطور که عرض شد، اقدامی صادقانه برای اعلان بی کفایتی خود و باز گذاشتن دست مردم و نظام برای انتخاب مدیرانی لایق و بابصیرت است.

البته چنانچه امر مولوی نایب امام زمان بر استمرار خدمتگزاری باشد، تسلیم و مطیع هستیم و پیش از آن از وجود ذیجودتان تقاضای اعلان حلالیت و بخشش داریم

والسلام علیکم و رحمه الله

محمود احمدی نژاد- علی لاریجانی

16/11/1391

ناگهان از خواب پریدم و دیدم مؤذن دارد اذان صبح را می گوید. یاد این جمله ی رهبر عزیرتر از جانم افتادم که هنوز دو هفته از تاریخ ایرادش نگذشته است :  «یکی از راه ها، ایجاد وحدت است. اختلافات مضر است. هم اختلافات بین مسئولین مضر است؛ هم بدتر از آن، کشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به رؤسای محترم هشدار می دهم. من از رؤسای قوا حمایت کردم، باز هم حمایت می کنم- مسئولند، باید کمکشان کرد- اما به آنها هشدار می دهم... البته اختلاف نظر، فراوان است؛ هیچ اشکالی هم ندارد- دو نفر مسئولند، رفیقند، اختلاف نظر هم دارند؛ همیشه هم بوده است- اما اختلاف نظر نباید به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهای گوناگون، به اختلاف علنی، به گریبانگیری، به مچ گیری منتهی شود... اختلافات را نباید علنی کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.»

 
/ 1 نظر / 9 بازدید
حمیدرضا مهدوی ارفع

دوستان عزیزی که قبلا خواننده مطالب بنده در وبلاگ ساعت عشق بودید. متاسفانه خانم سارا مهدوی که هیچ آشنایی با ایشان ندارم در یک اقدام غیراخلاقی وبلاگ بنده را تصرف و بعضی مطالب حقیر را به نام خود منتشر می کند. رسما از ایشان شکایت کرده ام و اعلام می کنم این وبلاگ در اختیار بنده نیست